Erdoğan bahsettiği isimler kim? Korkunç halde bulunmuştu

  • HABER7

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başıboş köpek sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hemen hemen her gün başıboş köpeklerin sebep olduğu bir saldırı, bir yaralanma ya da bir trafik kazası haberi aldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara Keçiören’de Tunahan çocuğumuz köpekler tarafından parçalandı. Antalya Serik’te Mahra kızımız köpek saldırısından kaçarken kamyonun altında kaldı ve hayatını kaybetti. Bitlis Adilcevaz’da 10 yaşındaki Mustafa evladımız kuduza bağlı olarak maalesef acılar içinde can verdi. Muş’ta, 79 yaşındaki Medine teyzemiz yine köpekler tarafından yaralandı. Daha çok sayıda böyle örnek var.” dedi.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bahsettiği mağdurlar kim?

KÖPEKLER TARAFINDAN FECİ ŞEKİLDE KATLEDİLDİLER

Başıboş köpekler son yıllarda yüzlerce ölüm ve yaralanmaya sebep olurken Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada bazı örnekler verdi. Erdoğan; Ruken Kolcu, Mahra Melin Pınar, Mustafa Erçetin, Tunahan Yılmaz ve Medine Kızıltaş‘ın yaşadıkları köpek saldırılarına dikkat çekti. 

BAŞIBOŞ KÖPEKLER KÜÇÜK RUKEN’İ YEDİ

  • Ruken Kolcu (6):

Van’ın Tuşba ilçesinin Beyüzümü Mahallesi’nde sabah saatlerinde köpeklerin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Ruken Kolcu, yaklaşık 20 başıboş köpek tarafından adeta yenildi. Evlerinin 500 metre ilerisinde başıboş köpeklerin paramparça ettiği küçük Ruken, babası tarafından bulundu.

KÖPEKLERİN KOVALADIĞI MAHRA, 23 GÜNLÜK HAYAT SAVAŞINI KAYBETTİ

  • Mahra Melin Pınar (9):

Antalya’nın Belek Mahallesi’nde 5 Mart 2022’de başıboş köpeklerin kovaladığı 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar, kamyonun çarpması sonucu ağır yaralandı. Yoğun bakıma alınan küçük Mahra, 23 gün süren hayat mücadelesini kaybetti.

KUDUZ OLAN KÜÇÜK MUSTAFA VEFATINA KADAR UYUTULDU

  • Mustafa Erçetin (10):

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi Göldüzü köyünde oturan Mustafa Erçetin ile Polat Ergün (10), başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Bitlis Adilcevaz Onkoloji Hastanesi‘ne kaldırılan 2 çocuk, 21 Ekim’de kuduz şüphesiyle Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’ne sevk edildi. Mustafa Erçetin‘e kuduz tanısı konurken, Polat Ergün’de olumsuz bir duruma rastlanmadı. Yoğun bakım ünitesinde alınan ve vefatına kadar uyutulan küçük Mustafa, 9 Kasım günü hayatını kaybetti.

TRAVMASI HALA GEÇMEDİ, KONUŞMAKTA ZORLANIYOR

  • Tunahan Yılmaz (10):

7 Aralık’ta Ankara’nın Keçiören ilçesinde okula gitmek için evden çıkan ancak başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Tunahan Yılmaz, ağır yaralandı. Yoğun bakıma alınan ve 6 ameliyat geçiren küçük Tunahan’ın babası Halil Yılmaz’ın olayın ardından yaptığı “Çocuğumun vücudun çoğu yerinde et kalmamış. Yemişler çocuğumu abi” açıklaması yürekleri dağladı.

Uzun süre tedavi ve zorlu ameliyat süreçlerinden geçen Tunahan Yılmaz, evine gönderildi. Vücudunun büyük bir bölümü hala sargıda olan ve hala  travma yaşayan küçük Tunahan’ın konuşmakta zorluk çektiği öğrenildi. Küçük Tunahan’ın hala fizik tedavi sürecinin devam ettiği belirtildi.

YAŞLI KADININ BİR ANDA ETRAFINI SARDILAR

  • Medine Kızıltaş (79):

Muş’un Varto ilçesinde etrafını saran başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan Medine Kızıltaş, komşuları tarafından kurtarıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Kızıltaş, hastaneye kaldırıldı. Tedavisi yapılarak taburcu edilen Kızıltaş’ın yaşadığı korku dolu anlar, bir evin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir